Peti dan - Izbori za EU parlament, Martin Heidegger i Istrakon 2014.

RakijaMala 2014-03-29

Views 6

ANAMARIJA MIMA SIMIĆ: Rođena je 1976. godine. Srednju školu završila je u Zadru, a na Filozofskom fakultetu upisala je engleski jezik i komparativnu književnost, no još nije diplomirala. Može se pohvaliti magisterijem koji je zaslužila na postdiplomskom studiju na Rodnim studijima u Budimpešti, u okviru Centralnog europskog sveučilišta, zamišljenom kao kombinacija sociologije te feminističkih i kulturalnih studija. Ta je činjenica vjerojatno bila presudna za njen aktivistički rad na području borbe za prava gay, biseksualne, transrodne i transseksualne populacije.
NADEŽDA ČAČINOVIĆ: Redovita profesorica na Odsjeku za filozofiju Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu. Rođena je u slovenskoj obitelji u Budimpešti, gdje je otac bio savjetnik u jugoslavenskoj vojnoj misiji u Mađarskoj. Ime je dobila po Nadeždi Krupskoj, Lenjinovoj supruzi. Školovala se u Zürichu, Bernu, Beogradu, Murskoj Soboti i Ljubljani. Studirala je filozofiju, komparativnu književnost, povijest umjetnosti i lingvistiku u Ljubljani, Bonnu i Frankfurtu. Diplomirala je na Filozofskom fakultetu u Ljubljani (filozofiju i komparativnu književnost). Od 1976. zaposlena na Filozofskom fakultetu u Zagrebu, najprije kao asistentica pa kao docentica (1985.), izvanredna profesorica (1989.) te redovita profesorica (1998.).
NINO RASPUDIĆ: Rođen je u Mostaru 1975. godine. Osnovnu školu završio je u rodnom gradu, a maturirao u Trevisu (Italija). Na Filozofskom fakultetu u Zagrebu 1999. godine diplomirao je filozofiju i talijanski jezik i književnost, a 2004. godine i magistrirao radnjom "'Slaba misao' i postmodernistička poetika u suvremenoj talijanskoj prozi". Znanstveni je novak na katedri za talijansku književnost od 2000. godine. Bavi se suvremenom talijanskom književnošću u horizontu postmodernog mišljenja.
DEAN DUDA: Rođen je u Puli 1963. godine. Redoviti je profesor na Odsjeku za komparativnu književnost Filozofskog fakulteta u Zagrebu. Zanima se književnom teorijom, kulturalnim studijima, popularnom kulturom, kulturom putovanja, poviješću i teorijom pripovjednih žanrova. Jedan je od autora "Malog leksikona hrvatske književnosti" i "Lektire na dlanu". Suradnik je Leksikografskog zavoda, svojedobno urednik u "Zarezu" i suradnik u "Feral Tribuneu".
ANTONIO ŠIBER: Rođen je 1972. u Zagrebu. Viši je znanstveni suradnik Instituta za fiziku i jedan od najproduktivnijih hrvatskih fizičara. Osim istraživanja nano-struktura, intenzivno se bavi grafikom i računalnom vizualizacijom atomskog svijeta. Doktorirao je fiziku na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu 2002. godine. Dr. Šiber održao je veliki broj popularno-znanstvenih predavanja, a o svojoj znanstvenoj, popularizatorskoj i ilustratorskoj aktivnosti vodi i tjedni blog: "Konstrukcija stvarnosti".

Share This Video


Download

  
Report form