Nagy probléma, nagy üzlet az elhízás Európában

euronews (magyarul) 2014-09-15

Views 21

A fogyókúrás élelmiszerek piaca egyre nagyobb, ahogy egyre nagyobb problémát jelent az elhízás. Magyarországon kétségtelenül Schobert Norbi Update termékei a legsikeresebbek között vannak. A márka tőzsdei bevezetése mégis sokakat meglepett. A célja pedig egyszerű, a magyar vállalkozás meghódítaná Európát. Szeptemberben Bécsben, majd Londonban nyílik Update1 üzlet, utána Románia és Szerbia következik.

– Fel tudtunk nőni a semmiből három országra már és évente tudtunk duplázódni, ezért úgy gondonltam, hogy ennek a cégnek nem kölcsönökből és nem állami segítségből kell megnőnie, hiszen valós piaci eredményeket tud, és úgy hiszem és úgy látom, hogy ez a befektetőknek egy nagyon jó lehetőség belépni és növekedni – nyilatkozta az Euronews-nak Schobert Norbert.

A termékeket továbbra is Magyarországon gyártatnák, majd szállítanák a frechise rendszerben működő üzletekbe. A befektetők és a vásárlók meggyőzésére viszont már egy nemzetközileg ismert arcot, az egykori teniszcsillagot, Andre Agassit kérte fel a cég. Agassi reklámozza a cukormentes és szénhidrátcsökkentett ételeket, italokat.

A szerződés részletei titkosak.

Andre Agassi az Euronewsnak azt nyilatkozta, hogy nem jött volna Budapestre, ha nem hinne Norbi törekvéseiben és feltételezi, ők sem csak várost nézni hívták ide, ám a további, esetleg mélyebb együttműködést illetően kivár, az attól függ, hogy jó irányba halad-e az üzleti tevékenység.

Néhány ország már lépett a lakosság elhízásának megállítására, és adóval sújtja az egészségtelen alapanyagokat tartalmazó élelmiszereket.

Dániában 2010-ben vezették be a telített zsírsavakat tartalmazó ételekre, a csokoládékra, jégkrémekre és cukros italokra vonatkozó különadót. Finnországban a cukrászsüteményekre szabtak ki adót, kivéve ez alól a kekszek és bizonyos tészafélék. Franciaorságban a hozzáadott cukrot vagy édesítőszert tartalmazó italokat gyártó cégeknek kell extrán adózniuk. Magyarországon 2011 óta él a chipsadó, amely a túl sok sót, cukrot és koffenit tartalmazó ételekre, italokra vonatkozik. A NAV adatai szerint havonta átlagosan 300-400 céget terhel a chipsadó, amelyből eddig több mint 44 milliárd forint folyt be a költségvetésbe.

A Gazdasági és Együttműködési Szervezet adatai szerint tagországaiban az elmúlt 30 évben megháromszorozódott a túlsúlyos emberek száma, ha a tendencia így folytatódik 2020-ra háromból két ember túlsúlyos lesz, vagyis a fogyókúrás és egészséges ételeket forgalmazó cégek piaca egyre nő.

Share This Video


Download

  
Report form
RELATED VIDEOS