Швеція: нове життя для біженців -християн із Сирії

Views 24

Роберт Кукі та його родина – втікачі з північної Сирії. Зараз вони у безпеці у шведському місті Седертельє.

Це індустріальне містечко відоме серед християнської меншини у Сирії та Іраку: 30 з 90 тисяч місцевого населення походять з Близького Сходу.

З осені минулого року Швеція видає постійні дозволи на проживання біженцям із Сирії, хоча отримати їх не так просто.

Роберта та його родину зустрічає Аюб Стефан, сирійський православний священик церкви Святого Гавриїла, однієї з шістьох місцевих сирійських приходів.

Сім‘я втекла з рідного міста Аль-Хасаках, де Роберту, успішному підприємцю та інженеру IT, довелося залишити його комп‘ютерний бізнес. У наступні місяці більше біженців-християн з Сирії та Іраку планують прибути до Седертельє.

Аюб Стефан, священик:

“Наші люди, які приїжджають з Іраку як біженці-християни, дуже сильно постраждали. Коли немає уряду, цивілізованої системи, християнам дуже важко жити. Стільки людей були убиті.”

Мільйони біженців залишаються у таборах для переселенців довкола зони конфлікту. Лише деякі намагаються досягнути Європи.

Перші сирійці приїхали до Седертельє 50 років тому, відтак в багатьох сирійців та іракців тут вже проживають рідні.

Церква Святого Гавриїла – це невеликий храм, розташований між магазинами та центрами послуг у скромному районі, який деколи називають соціальною гарячою точкою. Рівень безробіття тут вищий ніж в інших районах Швеції.

На Близькому Сході християн переслідують, каже іракський біженець. Вибір такий: або плати, або помри:

“Спочатку ми відкупилися, але коли вони повернулися платити знову було важко. Вони викрали мене та мою дочку, але на щастя водій врізався у інший автомобіль. Я відкрив двері і втік.”

Священик, який теж приїхав із Сирії, відвідує Роберта у його новому домі. Родина дуже хоче інтегруватися у шведське суспільство, швидко вивчили шведську.

Роберт розповідає нам шведською мовою про те, як процвітає бізнес терористів з викрадення людей. Вони залякують меншини у Іраку та Сирії.

Роберт Кукі, християнин з Сирії:

“Я знав двох християн, молодого чоловіка та його батька, їх викрали та вбили. Зараз вони викрадають бідних людей, представників середнього класу, багатих .... всіх... Тому я справді перелякався, не лише за себе, а і за своїх дітей.”

Дві доньки Роберта – Мерелла та Аделла намагаються подружитися з однолітками-шведами, на святі Дня народження дім Роберта наповнений шведськими гостями.

Аделла, донка біженця з Сирії:

“Коли я тільки приїхала до Швеції, я вивчала 10 нових слів щодня, говорила шведською з моїми двоюрідними братами та сестрами, які живуть тут певний час, вони вже досить добре володіють шведською.”

Познайомимось з Ібрагімом. Коли він приїхав із Сирії шість місяців тому, приєднався до досить відомої місцевої футбольної команди “Сирійські супер-зірки”. Більшість гравців – християни із Близького Сходу, але мусульман та представників інших релігій теж приймають грати. У Швеції з толерантністю простіше, у захопленій війною Сирії та в Іраку все не так добре.

Ібрагім Тума, біженець з Сирії:

“На християн Сирії справді тиснуть. Проти жінок зчиняють статеві злочини. Чоловіків дискримінують, якщо вони відкрито носять хрестик, їх зразу вважають аутсайдерами без віри.”

Батько Ібрагіма отримав дозвіл на роботу у Швеції і так законно приїхав до країни. Ахо тікав з Сирії нелегалом, через Туреччину, Грецію та Латвію. Його родина заплатила величезні гроші.

Ахо Габріель, біженець з Сирії:

“Щоб приїхати до Швеції я заплатив перевізникам понад 12 тисяч євро.”

Ніньос Тома, тренер молодіжної команди:

“Зараз все змінилося з приходом цих ісламістів і їхньої так званої “Ісламської держави”. Вони хочуть позбутися християн у цьому регіоні якнайшвидше. Страх дуже відчувається у християнській громаді, регіон – у вогні.”

Ібрагім живе на околицях Седертельє. Він щасливий, що вдалося оселитися тут.

Седертельє керує мер з соціал-демократів. Але під час останніх виборів партія, яка виступає проти імміграції, отримала більше голосів, ніж зазвичай. Ми спитали Ібрагіма, чому він залишив Сирію.

Ібрагім Тума, біженець з Сирії:

“Одного з наших рідних викрало угрупування Аль-Нусра, коли він подорожував. Вони хотіли відрізати йому голову. Ми не знаємо чи він ще живий. Тому моя родина стала непокоїтися і просити нас залишити країну.”

Афрам Якуб, голова сирійської федерації Швеції закликає вирішити проблему біженців на Близькому Сході. Вигнання християн з регіону покладе край культурі, якій вже понад кілька тисяч років.

Афрам Якуб, голова Сирійської федерації Швеції:

“Я чую новини, що щодня від десяти до двадцяти тисяч сирійських сімей залишають Ірак. У регіоні зараз дуже ефективно позбавляються від нас, християн. Наша головна вимога до політиків та уряду – допомогти сирійським людям залишитися на Близькому Сході.”

Якуб спілкується в скайпі з другом-християнином з Іраку, який був змушений залишити Мосул, коли наблизилися бойовики. Колишній власник магазину знайшов прихисток у Догуку в іракському Курдистані. З міркувань безпеки він кори

Share This Video


Download

  
Report form