Росія не пробачить Євросоюзу запроваджених проти неї санкцій.
Москва розробить довгострокову стратегію, аби відповісти “належним чином”. Про це міністр закордонних справ Сєрґєй Лавров попередив європейський бізнес на зустрічі з його представниками в Росії.
Санкції ЄС є незаконними, – вважає Москва. Тому час сторонам подумати про їхні стосунки.
“Відносини між Росією та Європейським Союзом підійшли до свого роду моменту істини, коли слід ухвалити рішення щодо вектору розвитку взаємодії на перспективу і відповісти на запитання: чи є ми одне для одного стратегічними партнерами, чи все ж лишаємось геополітичними суперниками,” – заявив Сєрґєй Лавров.
Якщо ця стратегія і завдасть удару по ЄС, як планує Москва, то вона все одно не вилікує економіку самої Росії.
Національна валюта країни – рубль – останнім часом невпинно падає і в парі з доларом, і в парі з євро, оновлюючи негативні рекорди.
Інфляція зростає, як на дріжджах, щоправда російського виробництва.
Відколи Москва заборонила імпорт харчів з Європи, продуктова інфляція вимірюється двозначними числами. Загальна – наблизилася до 8%.
Грошей збалансувати ці негаразди у Росії може не бути. Бюджет країни живиться нафтою і дихає газом. А ціни на нафту вільно падають, і зупиняти їх ніхто не збирається.
Прожитковий нафтовий мінімум в проекті бюджету на наступний рік – 96 дол за барель. Але Москва вірить, що цього взагалі не буде, документ розробляли, виходячи з вартості у 104 дол.
А котирування вже падають нижче 87 дол. за барель.