Криза імміграції: помилка у політиці ЄС

Views 0

Цього тижня до вашої уваги спеціальний випуск програми “Вам слово”. Ми отримали чимало відгуків на програму “Репортер” про жахливу ситуацію іммігрантів у Кале, на півночі Франції. Рятуючись від війни та диктатури, ніколи раніше ще так багато біженців не шукали притулку у Європі. ЇЇ звинувачують у безпорадності.

Ось кілька запитань, які ми отримали. Перше – від Саміра: “Що робить ЄС для управління потоками мігрантів?”, а ось інше, від Клода: “Чи є у Європи кошти, аби приймати цих біженців?”

На запитання відповідає кореспондент euronews Валері Ґор‘я, автор репортажу про іммігрантів у Кале.

“Помилка Європейського Союзу у тому, що він шукає спільної політики з імміграції будь-якою ціною. Тут є одразу ціла низка заходів, але дуже часто їхнє дотримання не є обов‘язковим.

Співпрацю на зовнішніх кордонах ЄС координує агентство під назвою FRONTEX. Задіяний великий апарат із безпеки, щодо роботи якого часто сперечаються.

Не таємниця, що зростає не лише кількість мігрантів, вони також ідуть на більші ризики.

Європейська система для біженців запинається через Дублінську конвенцію, яка зобов‘язує іммігранта подаватися на статус біженця у першій країні, що його прийняла. Якщо він вирушає далі, його можуть відправити назад до країни прибуття.

Тож всі намагаються позбутися від мігрантів, яких направляють туди-сюди. Тисячі людей змушені місяцями чи роками ховатися та жити у бідності.

Отримати звичайну візу – це справжнє випробування, дуже часто довготривале. Однак, коли тікаєш від війни чи диктатури, знайти безпечне місце необхідно терміново.

Європа має можливість прийняти більше мігрантів, до того ж вона старіє, деяким країнам потрібна робоча сила.

Питання також у розподілі іммігрантів, воно дуже нерівномірне від країни до країни. І не всі вони хочуть залишатися.

Потрібно також зауважити, що 80% біженців приймають країни, що розвиваються.

Є ще питання відповідальності перед людьми, що стали жертвами конфлікту та режимів, які підтримують європейські держави.”

Додаткова інформація англійською мовою про еміграцію до Європейського Союзу:
http://ec.europa.eu/immigration/eu-immigration-portal-home_en

Якщо бажаєте поставити власне запитання скористайтеся посиланням нижче

Share This Video


Download

  
Report form