В Туреччині понад 70 тисяч осіб звернулися з проханням про оскарження дій, до яких щодо них вдалася влада після невдалого путчу 15 липня.
Йдеться про людей, звільнених зі своїх посад, відстороненних від виконання обов‘язків, затриманих поліцією за підозрою у причетності до заколоту або зв‘язках з ісламським проповідником Фетхулахом Ґюленом, якого Анкара вважає натхненником путчистів.
Апеляції розглядатиме спеціально створена комісія. За словами прем‘єр-міністра Туреччини Біналі Їлдирима, кожен випадок ретельно вивчатиметься.
Хвиля чисток, що почалася в країні після липневого путчу, торкнулася усіх галузей — поліції, армії, освіти, міністерств, судів, ЗМІ тощо.
У підсумку за ґратами опинилися 32 тисячі осіб. Через брак місць у пенітенціарних установах влада була змушена амністувати 38 тисяч в‘язнів, засуджених раніше за вироками, що не мають відношення до путчу.
За повідомленнями турецьких ЗМІ, у найближчі 5 років Анкара планує збудувати 174 нові в‘язниці, щоб збільшити кількість місць в пенітенціарних установах на 100 тисяч.