Жіноче обрізання та боротьба проти нього у Великій Британії

Views 57

Саріан Карім Камаре, народилася у Сьєрра-Леоне, переїхала до Великої Британії у 1999 році:

“Я була прикута силоміць, мені розсунули ноги, і я відчула, як мені щось сильно різонуло поміж ніг. В той час я навіть не знала, що мені відрізали. Я лише знала, що мені відрізали щось в інтимній частині тіла.

Я була просто шокована. Останнім, що спало мені ну думку, було те, що це насильство організовано моєю родиною”.

Саріан – християнка. Дівчині виповнилося 11 років, коли їй понівечили статеві органи. Це сталося у Сьєрра-Леоне, до її переїзду в Лондон, де зараз вона має продуктовий магазин.

Дівчині зав‘язали очі і без жодного знеболювання просто видалили ножем клітор.

Саріан Карім Камаре, народилася у Сьєрра-Леоне, переїхала до Великої Британії у 1999 році:

“Вони роблять це, бо вірять, що я маю бути частиною їхньої культури, і щоб мене повністю прийняли у громаді. Цього немає в жодній з релігійних книг. Це просто обрядова практика, погана практика, яку вони засвоїли. І все це для того, аби завдати жінкам шкоди, це – спосіб контролю над жінками, особливо, над їхнім сексуальним бажанням. І це спрацьовує, тому що таке відрізання і справді руйнує сексуальне бажання та інші речі”.

Кількість жіночих обрізань у Великій Британії достеменно невідома. Уряд припускає, що принаймні 170 тисяч жінок та дівчат пройшли через це, а ще 65 тисяч дівчат віком до 13 років перебувають під загрозою.



Для багатьох це сталося у країнах їхнього походження. Сомалі, Ґамбія та Судан мають найвищі показники жіночого обрізання. Але є дані, що це стається і у Великій Британії. Нелегально.

Від квітня минулого року британські служби охорони здоров‘я констатують близько 100 нових випадків щотижня. І це лише ті, про які їм стає відомо.

Доктор Бренда Келлі керує в Оксфорді клінікою, яка опікується понівеченими обрізанням жінками. Вона каже, що ця процедура може спричинити проблеми зі здоров‘ям на все життя.

Доктор Бренда Келлі, акушер-гінеколог, засновниця і очільниця клініки “Троянда”, лікарня Джона Редкліффа, Оксфорд:

“Якщо це коять над дитиною, то вона може мати біль, кровотечу й інфекцію. Але більшість наших пацієнток дорослі жінки, яким довелося переживати наслідки цієї процедури. Деякі зазнають труднощів під час сечовипускання, погано проходить менструальна кров, виникають труднощі під час статевих стосунків з чоловіком чи партнером.

Багато жінок мають стійкі психологічні та психо-сексуальні наслідки обрізання, а кожна шоста жінка має посттравматичний стресовий розлад або симптоми, що вказують на нього”.

Активісти кажуть, що до Великої Британії прибувають жінки похилого віку, які діють на чорному ринку. Поліція також підозрює, що дівчаток вивозять до країн їхнього походження під час літніх канікул, на так званий “сезон обрізання”.

Жінка, що назвалася Зарою. Вона отримала постанову суду для захисту від обрізання та примусового шлюбу (анонімне інтерв‘ю):

“Мій батько планував одружити мене через Skype і здійснити обрізання до чи невдовзі після одруже

Share This Video


Download

  
Report form
RELATED VIDEOS