Розлучення Британії з Євросоюзом може відкластися на невизначений термін після оголошення Високим судом Лондона рішення, що британський уряд повинен отримати згоду парламенту для початку виходу з Євросоюзу. Експерт Марія Демертзі з дослідницького центру Брейгеля підкреслює, що серед британців немає однозначної підтримки Brexit:
“Результат референдуму не був дуже чітким, адже переважної більшості там не було. Так, співвідношення було 48 і 52 відсотка, звичайно, бачимо, що більшість є, але водночас очевидні глибокі розбіжності серед мешканців Британії, які по-різному дивляться на це питання. Тож для мене природно, що початок процедури оскаржено. Важливо, щоб юридичну процедуру було дотримано з абсолютною точністю”.
У п‘ятницю зранку голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер матиме телефонну розмову із британським прем‘єр-міністром Терезою Мей. Речник Єврокомісії відмовився коментувати рішення суду в Лондоні про консультації з парламентом перед початком Brexit. Раніше Мей заявляла, що застосує статтю 50 Лісабонської угоди про вихід з ЄС до кінця березня. 27 країн ЄС закликали розпочати цей процес якнайскоріше.
“Британія має сама визначитися. Передбачається, що переговори можуть розпочатися тільки після застосування статті 50. Але зараз ми стикаємось із перешкодою, яка може певним чином зірвати процес чи принаймні відкласти його. Тож Євросоюзу залишається чекати й дивитися”,- каже дослідниця.