Багато слабко захищених людей у Європі, насамперед біженці й мігранти, не мають доступу до медичного обслуговування – про це свідчить доповідь неурядової організації “Лікарі світу”, що її було презентовано у Брюсселі.
67.5% відсотків опитаних людей не мають медичної страховки, а 21.5% цих людей відмовилися від звернення за медичною допомогою або лікування.
Було проведено опитування понад десяти тисяч пацієнтів, переважна більшість з них – іноземці. Найбільш уразливими є діти, майже половина з яких не мали вакцинації. Говорить представник “Лікарів світу” Статіс Пуларакіс:
“Близько 40 відсотків усіх опитувань ми провели з дітьми, половина з них у віці до 5 років, тож зрозуміло, які в них проблеми. Звичайно, вони мають доступ до невідкладної медико-санітарної допомоги, але проблема залишається відносно вторинної охорони здоров‘я”.
“Лікарі світу” кажуть, що уряди країн ЄС і євроінституції не змогли скоординувати політику в галузі охорони здоров‘я. Ця неурядова організація підготувала для них 11 рекомендацій:
“Всі європейські країни мають принаймні забезпечити, щоб усі люди мали повний доступ до загального охоплення медико-санітарними послугами, йдеться про всіх мешканців країн. Це заощадило б багато грошей, зменшило біль і страждання”,- каже представниця організації Наталі Сіммоно.
У доповіді сказано, що понад 40 відсотків опитаних вагітних жінок не мають доступу до медичних послуг, а понад 60 відсотків не знають, де можна перевіритися на наявність ВІЛ-інфекції чи гепатиту.