Összekapcsolt autók (connected cars), önvezető kocsik – néhány varázsige a Bangkokban megrendezett ITU Telecom Worldről.
Ezek a járművek elméletileg megkönnyítik, egyszerűbbé, biztonságosabbá és szórakoztatóbbá teszik az életünket. Lássuk a legújabb trendeket!
A kínai tulajdonba került brit MG márka a közösségi média megszállottjait szólítja meg legújabb fejlesztésével.
– Megmutatom, hogy az autóban miként hozunk létre egyetlen mozdulattal wi-fi csatlakozást. Itt megérintjük a kijelzőt, és egész úton internetezhetünk. Ez meg itt az MG GS-alkalmazás. GPS-es nyomkövető is van benne, így ha nincs meg az autó, a GPS valós időben jelzi, merre van. Kigyulladnak a lámpák, és elkezd dudálni, így könnyű megtalálni az autót a parkolóban – magyarázta Titchaya Theewararos, az MG thaiföldi szóvivője.
A kocsiban való böngészés jó mulatság, ám az iparág fő célja az, hogy a küszöbön álló 5G-s szupergyors és teherbíró távközlési hálózatok révén növelje a biztonságot és továbbfejlessze az akadályelkerülési technológiákat.
– Nemcsak a kocsihoz kapcsolódsz, hanem rajta keresztül a gyalogosokhoz, a kerékpárosokhoz, az otthonodhoz, a mobiltelefonhoz, az adatközponthoz is. Több információt kapunk a közlekedésről, az időjárásról. Tehát az autók nem csak egymással kapcsolódnak össze, hanem mindennel – mondta Passakon Prathombutr, az “ITS Thaiföld”:
https://its-thailand-14aaa.firebaseapp.com/about.html elnöke.
Ahhoz, hogy mindez megvalósulhasson, még szorosabb együttműködésre van szükség az infokommunikációs szektor és az autógyártók között.
– Egymásra találtak a járműgyártók, akik felismerték az 5G-ben rejlő lehetőségeket, és a telekommunikációs cégek, amelyek rájöttek, hogy a járműipar kiváló szolgáltatási és üzleti terepet jelent számukra – fogalmazott Chaesub Lee, a Nemzetközi Távközlési Unió (ITU) munkatársa.
Ugyan még vannak akadályok, az autógyártók és a technológiai guruk egyetértenek abban, hogy ez a jövő útja.