Прихильники Фіделя Кастро зібралися вшанувати його пам‘ять біля посольства Куби в Мадриді. Однак не всі мешканці іспанської столиці підтримали цю ідею, тому вже незабаром з‘явилися опоненти лідера Кубинської революції, правоохоронцям вдалося попередити сутички.
Серед опонентів були кубинці, які емігрували до Іспанії: “Геть Фіделя Кастро, і хай живе вільна Куба! Хай звільнять тих, хто потрапив у в‘язницю через те, що говорив правду. Тепер Куба може стати демократичною країною!”
Натомість, прихильники Фіделя Кастро сумували: “Мені дуже сумно, що команданте помер. Звісно, ми всі знали, що колись це станеться, але він займе своє місце в історії”.
Прем‘єр-міністр Іспанії Маріано Рахой висловив співчуття кубинській владі і назвав Фіделя Кастро “історичною фігурою”. Про це він написав у своєму Твіттері.
Mis condolencias al gobierno y autoridades cubanas por el fallecimiento del expresidente Fidel Castro, una figura de calado histórico. MR— Mariano Rajoy Brey (@marianorajoy) 26 novembre 2016
Лідер опозиції Великої Британії Джеремі Корбін назвав Фіделя Кастро грандіозною фігурою на світовій сцені, але і згадав про порушення прав людини на Кубі: “Що вражає на Кубі, то це рівень освіти і медичного обслуговування. І це спадщина Фіделя Кастро. Водночас, це грандіозна фігура на світовій арені. Це він виступав проти апартеїду, він вніс новий стиль спілкування з людьми та інші цінності”.
Президент Франції Франсуа Олланд висловив співчуття кубинській владі під час перебування на франкофонному саміті на Мадагаскарі:
“Він завжди з гордістю захищав Кубу від усіх зовнішніх тисків і, зокрема, щодо ембарго проти його країни. І хоча я неодноразово засуджував порушення прав людини на Кубі, я завжди вважав, що ембарго було неприйнятним і одностороннім рішенням”.