Ту-154 - "тяглова коняка" радянської авіації

Views 3

Ту-154 – колишній символ радянської цивільної авіації, розроблений в 1960-ті роки конструкторським бюро “Туполєв”. На сьогоднішній день його знято з виробництва.

2006 року Ту-154 заборонили в аеропортах ЄС через надмірний шум двигунів. 2010 року найбільша російська авіакомпанія “Аерофлот” вивела з експлуатації 23 літаки, що були в її авіапарку. Раніше це зробили інші пасажирські перевізники Росії – “Сібірь” та “Трансаеро”. Морально та технічно застарілі моделі замінили на сучасні відповідники – переважно “Боїнг” 737 та “Аеробус” А320.

Ту-154 досі подекуди використовується малими авіакомпаніями на пострадянському просторі, в Ірані, Північній Кореї. Також ними досі користуються силові відомства Росії.

Пояснює журналіст Євроньюз Джованні Маджі, що має досвід в авіації:

“Ту-154 був “робочою конякою” цивільної та військової авіації Радянського Союзу, а також ще певний час після його розпаду. Багато катастроф літаків цієї моделі ставалися через людські помилки в пілотуванні чи обслуговуванні, або надто активне використання літаків. Тимчасове припинення експлуатації Ту-154 міністерством оборони Росії є зрозумілим розсудливим рішенням. Проте їм навряд чи вдасться знайти недоліки моделі, що літає вже 48 років.”

25 грудня Ту-154 міністерства оборони Росії, з військовослужбовцями, армійськими музикантами та журналістами на борту, що прямував до Сирії, упав у Чорне море через кілька хвилин після злету з аеропорту в Сочі. Загинули усі 92 людини на борту.

Загалом з 1970-го по 2016-й роки з Ту-154 сталося понад сотню нещасних випадків, аварій та катастроф. В них загинуло понад 3 тисячі людей.

Найбільша катастрофа сталася 1985 року під Учкудуком, в Узбекистані. Перевантажений літак, на борту якого було 200 пасажирів, зірвався в штопор. Всі пасажири та члени екіпажу загинули. Провину поклали на екіпаж літака.

2001 року літак, що летів рейсом Тель-Авів-Новосибірськ, випадково збила українська зенітна ракета, випущена під час військових навчань у Криму. Україна взяла на себе відповідальність.

2006 року літак увійшов в штопор і упав в Донецькій області, намагаючись облетіти грозу.

2010 року сталася Смоленська трагедія в Росії. Літак з польською делегацією розбився при заході на посадку. На борту був президент Польщі Лех Качинський та інші високопосадовці.

2010 року також сталася аварійна посадка Ту-154М в російській Іжмі. Літак сів на непридатному для експлуатації аеродромі після збою в системі електроживлення. Того ж року інший Ту-154 здійснив жорстку посадку в “Домодєдово” невдовзі після злету з “Внуково”, в літака відмовили всі 3 двигуни.

Share This Video


Download

  
Report form
RELATED VIDEOS