Напруження між Москвою та Вашингтоном ще більше загострилося по тому, як США посилили санкції проти Росії та постановили вислати з країни 35 російських дипломатів. Відповідний указ підписав американський президент Барак Обама . У Вашингтоні такий крок назвали відповіддю на російське втручання у вибори у США.
Прес-секретар російського президента Путіна Дмітрій Пєсков заявив , що Москва дасть “адекватну” відповідь. “Ми категорично незгодні з будь-якими необґрунтованими твердженнями, звинуваченнями, які були озвучені на адресу Росії. З нашої точки зору, такі дії чинної адміністрації у Вашингтоні є проявами, на жаль, непередбачуваної і, можна навіть сказати, агресивної зовнішньої політики”, — заявив Пєсков.
Серед причин нових санкцій Держдепартамент США назвав атаки російських хакерів на американські державні відомства, приватні організації та об‘єкти критичної інфраструктури, а також переслідування американських дипломатів у Москві.
Згідно з указом Обами, буде закрито два російські представництва у Нью-Йорку та штаті Меріленд. Санкції стосуються шести посадовців і п‘яти російських організацій, з-поміж яких — ГРУ та ФСБ. Саме з ними пов‘язують хакерські групи (APT28 і APT29), які вчинили кібератаки.
Американська влада переконана, що російська військова шпигунська структура здійснила хакерський напад на Національний комітет Демократичної партії США, у результаті якого поцупила електронні листи, які згодом опублікував сайт WikiLeaks.