Новообрана республіканська адміністрація США, не втрачаючи часу, розпочала розправу над переможеними демократами і оголосила війну реформі охорони здоров‘я президента Барака Обами.
Минулої середи Обама, який добуває останні дні в Білому домі, змушений був прийти до Конгресу в останній відчайдушній спробі врятувати реформу обов‘язкового медичного страхування Obamacare.
Його візит співпав з візитом новообраного віце-президента Майкла Пенса. Той прийшов до Конгресу, щоб нагадати, що новий президент США планує скасувати реформу під назвою Affordable Care Act:
“Архітектура заміни Obamacare вибудується, як і належить, через законодавчий процес в майбутні тижні і місяці. Проте американський народ проголосував за зміни в листопаді, тож відміна і заміна провальної політики Obamacare вже розпочалася”.
Демократи мають дуже мало можливостей для захисту цього закону в майбутньому, але чіпляються за надію, що скасування реформи викличе хвилю гніву по всій країні, і що їхні конкуренти не мають жодної реальної альтернативної пропозиції, щоб замінити її.
Колишній кандидат-демократ в президенти Берні Сандерс:
“У них немає жодних ідей. Їм важливо зупинити, а потім скасувати реформу, і одного дня вони збираються придумати новий план. Проте не можна руйнувати будинок, не маючи іншого будинку, в якому зможуть жити люди”.
До того як закон набрав чинності, 47 мільйонів американців жили в страху захворіти без медичного страхування (з 320-мільйонного населення США). А з 2010 року 20 мільйонів цих американців отримали медичне страхування.
Закон було підписано в березні 2010 року після складної законодавчої боротьби за нього з боку демократів та Барака Обами проти республіканського спротиву.
Республіканці навіть позивалися до Верховного суду США, щоб визнати закон недійсним. Під час виборчої кампанії Дональд Трамп неодноразово заявляв, що ця реформа є неефективною:
“Щодо охорони здоров‘я, то ми збираємося позбутися Obamacare, скасувати реформу і замінити її. Вона призвела до різкого подвійного збільшення страхових внесків, і ми збираємося дати вибір пацієнтам і споживачам по всій країні”.
Та вже наступного дня, після єдиної зустрічі Трампа з Обамою в Овальному кабінеті, в середині листопада, Трампа пом‘якшив свою риторику, заявляючи лише про потребу “внесення змін” до закону.