“Харті" />
“Харті"/>

"Хартія нишпорок" або як захистити особисті дані в інтернеті

Views 1

*“Чи дали б Ви свій телефон незнайомцю?”

“Хартія нишпорок” не залишить Вам вибору!”.*

Це відео зняла на вулицях Лондона правозахисна британська організація Liberty.

Темою відеоролика стало дуже серйозне питання: новий закон про масове стеження під назвою “Білль про повноваження на досудові розслідування”. Його прозвали “Хартією нишпорок”.

Він, начебто, покликаний посилити боротьбу проти організованої злочинності та тероризму і дозволяє поліції, розвідці та 40 іншим державним відомствам і департаментам – від Агенції з безпеки харчів та міністерства охорони здоров‘я до пенсійних фондів – мати доступ до особистих даних населення. Ситуація безпрецедентна.

Сілкі Карло, керівник відділу стратегії, організація LIBERTY:

“Дані про наші контакти, кому ми надсилаємо електронні листи, кому телефонуємо, кому надсилаємо SMS і коли, всі наші дії в інтернеті тепер можуть бути доступними для розслідування не тяжких злочинів. Немає навіть необхідності у формулюванні цілей спостереження. Тобто поліція та розвідка можуть зламати комп‘ютер або й тисячі комп‘ютерів, і не зобов‘язані вказувати, хто є ціллю стеження. Навіть після закінчення такого стеження вони не зобов‘язані інформувати, що здійснили його. Тобто тисячі людей опиняться під наглядом, у їхні приватні життя втручатимуться, зламуватимуть їхні телефони, прослуховуватимуть дзвінки, а вони навіть ніколи не дізнаються про це”.

Серед найбільш спірних заходів – вимога до операторів, особливо до інтернет-провайдерів, зберігати упродовж року архіви переглядів усіх користувачів на пошукових платформах.

У грудні Європейський суд назвав ці повноваження надмірними і засудив масове і невибіркове збереження усіх даних. Можливо, поки “Брекзит” ще не втілено у життя, таке рішення суду змусить Лондон переглянути законопроект.

Девіду Андерсону, незалежному оглядачу британського антитерористичного законодавства, доручили проаналізувати корисність нових повноважень.

Девід Андерсон, експерт з питань антитерористичного законодавства Великої Британії:

“Усі повноваження, якими користуються чи хочуть скористатися поліція та розвідка у цій країні, зараз дуже чітко визначені, усе розписано чорним по білому. Так раніше не було, і в більшості країн світу воно й досі так не є. Після ретельного вивчення 60 випадків я дійшов висновку, що ці повноваження дійсно корисні. Наприклад, у кібербезпеці, у захисті проти ворожих намірів іноземних держав, у ситуаціях з утриманням заручників та пошуку зниклих безвісти, і, звичайно ж, у розслідуванні тяжких злочинів”.

Snoopers Charter now in force, but legal challenge imminent. https://t.co/bqII7OOrPW #SnoopersCharter #IPBill #privacy— VPNCompare.co.uk (@vpncompare) 10 janvier 2017

Ефективність масового стеження, утім, є спірною. 2013-го року вбивство на вулиці британського солдата Лі Ріґбі двома ісламськими екстремістами шокувало громадськість. Обидва чоловіки були відомі службам розвідки, де мали детальну інформацію про їхні злочинні наміри.

Але ця інформація пройшла

Share This Video


Download

  
Report form
RELATED VIDEOS