У Лондоні розпочалися судові слухання у справі про сексуальне насильство щодо тисяч дітей, вивезених з Великої Британії до Австралії.
Ця, погоджена британським урядом, практика тривала з 1869 року і майже упродовж століття.
Упродовж цього часу британська влада вдавалася до депортації до Австралії дітей з бідних родин. Їхні батьки іноді навіть не знали про це.
“Представники міжнародної асоціації заявляють, що місця, куди їх відправляли, можна назвати лише трудовими таборами. Там на них чекав голод, їх били і знущалися з них. Усі їхні зв‘язки з родинами і країною були перервані”, – каже представниця асоціації у справах дітей-мігрантів.
Доглядати за дітьми в Австралії коштувало у десятки разів дешевше, ніж у Великій Британії. Однак там на них чекали примусові роботи і насильство, зокрема, сексуальне.
Скандал спалахнув у 1987 році завдяки соціальній працівниці Марґарет Хамфріс, яка оприлюднила результати свого розслідування. Щоправда, владі вдалося заглушити його. Парламентське розслідування почалося лише у 1998-му.
Свідок подій Девід Хілл:
“Я б сказав, що понад 60% дітей, відправлених до Фейрбріджа, пережили сексуальне насильство. Шістдесят відсотків. А якщо поглянути на умови, які панували у більшості інших організацій з дитячої міграції, то я б не здивувався, якби там цифри виявилися ще більшими, наприклад, в католицьких притулках для хлопчиків в Західній Австралії.”
Слідча комісія була створена 3 роки тому. Її співробітники скаржились на тиск з боку влади, адже тема — вкрай делікатна для британської монархії.
Австралія та Велика Британія принесли вибачення родинам постраждалих у 2009 та 2010 роках відповідно.