Nem hozzák direkt összefüggésbe a szombat esti londoni támadást a két héttel ezelőtti manchesteri merénylettel és a márciusi támadással, amikor a Westminster hídon hajtott az emberek közé egy jármű vezetője, majd a parlamentnél késsel megölt egy fegyvertelen rendőrt. Az elmúlt hónapok támadásaiban viszont közös az ideológiai háttér: a szélsőséges eszmék, a demokratikus értékek és a szabadságjogok gyengítésének szándéka.
- Ismerték-e a hatóságok a támadókat? – kérdezte az ITV riportere a brit belügyminisztertől. – Egyelőre még korai erre válaszolni, de ahogy a miniszterelnök is mondta, meggyőződésünk, hogy szélsőséges iszlamista terroristák voltak. Ki kell derítenünk, hogy miféle radikalizáció inspirálta tettüket – felelte a belügyminiszter, Amber Rudd.
Arra a kérdésre, hogy összefügg-e a manchesteri merénylettel a szombat esti londoni támadás, úgy válaszolt a belügyminiszter, hogy még nem zárható ki, de nem valószínűsítik a hatóságok.
A London Bridge-nél és a Borough Market-nél történt terrorcselekmény után a három támadót a rendőrök még szombat éjszaka lelőtték, de egész Nagy-Britanniára kiterjesztett nyomozással és razziákkal igyekeznek feltárni a támadók kapcsolatrendszerét és motivációját. Vasárnap délutánig 12 embert vettek őrizetbe a szombati londoni támadással összefüggésben a birt hatóságok.