Egy határfolyón keresztül menekülnek a rohingya nép tagjai. Az emberek tömegesen ugranak a vízbe, hogy Mianmarból Burmába jussanak a folyón keresztül. Az állam nélküli rohingya nép eddig főként Mianmar Rakhine államában élt. Az őket érő üldöztetés és erőszak miatt menekülnek.
Az ENSZ főtitkár-helyettese, Mark Lowcock egy sajtótájékoztatón beszélt arról, hogy Rakhin államban a hatóságok nem hagyják, hogy a segélyszervezetek eljussanak a rászorulókhoz. Az ENSZ ismételten felszólítja Mianmart, hogy tegye lehetővé a humanitárius segítségnyújtást – fogalmazott Mark Lowcock.
Közben a Kutupalong táborból aggasztó hírek érkeznek a rohingya menekültek helyzetéről, a körülményekről és a velük való erőszakos bánásmódról a mianmari katonák részéről. Kínzásról, gyilkosságokról is hallani.
- A mianmari katonák az anyámra támadtak. Kínozták, eltörték a karját. Testvéremet és feleségét megölték – mondta egy rohingya menekült, Suruthalam Amovar.
- Felgyújtották a házunkat, ránk lőttek, embereket öltek meg – mondta egy másik rohingya menekült, Fatima, aki megerősítette az őt kérdező újságírónak, hogy nem múltbéli cselekményekről van szó, az erőszak jelenleg is mindennapos.
A nemzetközi közvélemény elítéli az erőszakot, de kérdéses, hogy ki fog valódi segítséget nyújtani az üldözött népnek.