Оптоволоконні сенсори, що захистять від зсувів ґрунту

Views 2

Дені Локтьє, euronews:

“Коли ми їдемо дорожнім насипом, звичайно ж, сподіваємося, що він не просяде під колесами автомобіля. Але чи можна бути певними, що цього не станеться? Зі змінами клімату зсуви і провали ґрунту частішатимуть. Як сучасні технології можуть нас захистити?”

В Іспанії інженери з Європейського дослідницького проекту MULTITEXCO випробовують інноваційний метод запобігання нещасних випадків. Для експерименту цей насип виготовили зі спеціального ущільненого ґрунту. На кількох рівнях всередині конструкції помістили особливу текстильну сітку.

Дені Локтьє, euronews:

“Паоло, яке призначення цієї сітки всередині насипу?”

Паоло Корваглія, інженер, компанія D’Appolonia:

“Загалом, подібні сітки мають дві функції: по-перше, вони можуть зміцнити конструкцію, а по-друге, допомагають відстежувати деформації, якщо вони з‘явились у структурі. У цьому конкретному експерименті ми вимірюємо деформації земляного насипу завдяки оптоволоконному датчику, який вмонтований у структуру текстильної сітки”.

Це та ж сама оптоволоконна технологія, яку широко використовують у телекомунікаціях. Але в даному випадку ці тонкі кабелі мають функцію датчиків. Щоб перевірити, як вони працюють, інженери затоплюють експериментальний насип водою. Структура деформується зсередини, чинячи тиск на засипану сітку. Напруження передається до вбудованих датчиків, а спеціальне обладнання зчитує ці сигнали.

Анджела Коріч‘яті, інженер, Consorzio CETMA:

“Оптоволоконні датчики працюють наступним чином: ми посилаємо крізь датчик промінь світла і аналізуємо відбитий сигнал, який вказує нам варіації довжини хвилі. Це дає можливість визначити деформацію датчика в кожній окремій точці по всій довжині”.

Дослідники вважають, що оптоволоконні датчики мають багато переваг у порівнянні з іншими сенсорами. Волокна і збирають, і передають дані, що значно спрощує конструкцію. Вони також відносно недорогі в застосуванні і несприйнятливі до електромагнітних перешкод, що може мати вирішальне значення у будівельному використанні.

Паоло Корваглія, інженер, компанія D’Appolonia:

“Ці датчики дуже стабільні, вони не потребують постійного калібрування і здатні дуже добре витримувати агресивні середовища, як, наприклад, геотехнічні об‘єкти. Тобто вони дають можливість довгострокового моніторингу”.

Ідея полягає в тому, щоб застосовувати розумний текстиль із вмонтованими оптоволоконними датчиками на стадії будівництва на будь-яких нових об‘єктах дорожньої інфраструктури, де існує ризик повені, зсувів ґрунту та інших типів пошкоджень. Це дозволить вчасно виявити місця посиленого тиску чи потенційних руйнувань всередині конструкції і запобігти можливим обвалам.

Альдо Темпесті, хімік, координатор проекту MULTITEXCO, директор компанії TexClubTec:

“Існує чималий потенціал для використання цих технологій, не лише для будівництва доріг. Їх можна використовувати, наприклад, у будівельній галузі для моніторингу стабільності споруд під час землетрусів. Вони також можуть бути використан

Share This Video


Download

  
Report form
RELATED VIDEOS