У Румунії, на тлі протестів опозиції проти указу про декриміналізацію низки владних зловживань, Конституційний Суд дав кабінету міністрів, парламенту та суддям час до 7 лютого, аби представити свої аргументи за та проти нововведення.
Водночас міністр юстиції Флорин Йордаш, який підписав спірний документ, тимчасово передав свої повноваження заступнику, також до 7 лютого. Ще один міністр, який відповідав за розвиток бізнесу, пішов у відставку через незгоду з указом уряду.
Ініціативи, що почалися із приходом до влади нового кабінету міністрів на початку січня цього року, вже неодноразово викликали критику експертів та громадськості.
Напередодні Єврокомісія висловила занепокоєння можливим згортанням боротьби з корупцією у Румунії.
Водночас, представник румунської керівної партії соціал-демократів в інтерв‘ю євроньюз заперечив усі закиди:
“Я дуже розчарований цією критикою, тому що думка Європейської комісіїі зазвичай не має нічого спільного з румунським чи міжнародним законодавством. Наприклад, коли ми приєднувалися до Шенгенської зони, вони вимагали від нас порушити нашу конституцію – це або навмисні шкідливі дії, або непрофесіоналізм. “
Тим часом Румунією прокотилася хвиля масових протестів – на вулиці міст по всій країні вийшли сотні тисяч людей, які виступають проти указу про декриміналізацію. На думку його противників, він має на меті звільнити від кримінальної відповідальності політиків, які вже фігурують у корупційних скандалах.